varhany

Varhanní jaro má v ostrovském kulturním kalendáři své pevné místo již 19 let. Nenechte si ujít ani letošní zajímavý program. Koncerty se konají v kostele sv. Michaela a P. Marie věrné, které je nejen významnou architektonickou památko města Ostrova, ale v neposlední řadě má skvělou akustiku. 

Kostelní varhany jsou vskutku královský nástroj a tak není divu, že na repertoáru jednotlivých koncertů figurují autoři jako Antonín Dvořák, Pavel Josef Vejvanovský, Bedřich Smetana a samozřejmě také Johan Sebastian Bach. V minulosti jsme si připomněli, že sám Bach kdysi do našeho města osobně zavítal. Lze předpokládat, že navštívil také náš kostel a je jistě možné, že si na varhany v Ostrově dokonce zahrál. Ostrovské varhanní jaro tak lze s  jistou dávkou představivosti chápat jako jeho odkaz.

V letošním roce se můžete těšit na následující program:

neděle 10. května 15:00 hod.
VARHANY A TRUBKA
Jan Doležal – varhany, Jan Vitinger – trubka
John Stanley, Felix Mendelssohn, Pavel Josef Vejvanovský, Antonín Dvořák, Capel Bond, Arnolt Schlick, Dietrich Buxtehude, Giovanni Bonaventura, Johannes Brahms

neděle 17. května 15:00 hod.
VARHANY, FLÉTNA a ZPĚV
Marie Šestáková – varhany, Magdaléna Tůmová – příčná flétna, Lucie Prokopová – soprán

neděle 24. května 15:00 hod.
VARHANY A ZPĚV
Josef Kšica – varhany, Martina Sehylová – zpěv

 

PDF Varhanní jaro 2015 pracovní plakát

 

Programy jednotlivých koncertů a další informace budeme průběžně uveřejňovat na těchto stránkách. Vstupné bude již druhým rokem pouze dobrovolné a bude použito ke krytí nákladů těchto koncertů, které se konají za finanční podpory města Ostrova, Karlovarského kraje a dalších sponzorů. Již dnes se těšíme na Vaši návštěvu.